Sosa Trehaloza 700g

Nr: 39054

Opis

Trehaloza 100%, disacharyd pochodzący ze skrobi z tapioki. Opóźnia retrogradację skrobi. Posiada dużą zdolność zatrzymywania wody. Wysoka temperatura zeszklenia. Opóźnia denaturację białek. Jest odporna na zamarzanie, zapobiega tworzeniu się kryształków w lodach. Wzmacnia walory smakowe, zapobiega utlenianiu owoców i warzyw, pozwalając im wyschnąć i uzyskać bardzo chrupiącą konsystencję. Nie bierze udziału w reakcjach Maillarda. Odporna na ciepło i kwasy. Wyciąga wilgoć z suchej żywności, takiej jak cukierki, karmelizowane orzechy, ciastka, sobole i suszone bezy. Opóźnia suszenie i zwiększa objętość bitych ciast takich jak biszkopty, mochi, sushi itp. Działa jako stabilizator w bitych kremach, musach i beach. Pozwala na zrobienie chrupiących cukierków już od 120oC. W maksymalnie 2% pomaga zwiększyć objętość i chrupkość ciasta francuskiego.
Sposób użycia: Użyj od 10 do 30%, aby zastąpić zwykły cukier. W przypadku niektórych przetworów, takich jak suche bezy, można zastąpić do 100% zawartości cukru.
Zastosowanie: Dowolny preparat z zawartością wody, także z dużą zawartością tłuszczu.
Obserwacje: POD 45%, PAC 100%
Opracowania: Ogólne opracowania kulinarne i cukiernicze.
Środek wypełniający. Chroni i zapobiega wysychaniu błon i białek w procesach zamrażania. Tworzy barierę ochronną przed wilgocią, np. W jogurtach z ciasteczkami w środku.

Subscribe to our newsletter

 

Pobierz cennik produktów

Wyrażam zgodę na zapisanie na Newsletter Fusion Gusto oraz przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku zapisem na newsletter. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania cennika. Zostałem poinformowany, ze przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, mozliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest Fusion Gusto ul. Bukowska 14 62-070 Dąbrowa. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu wysłania cennika i newslettera zgodnie z polityką prywatności (link do polityki prywatności).