Botwina Baby Zielona 125 g

Nr: BUD668

SKU: BUD668 Category:
Opis

Liście baby botwiny są bardzo delikatne i przypominają kształtem młody szpinak, co ciekawe należą do tej samej rodziny.
W przypadku baby botwiny mniej znaczy więcej, bowiem jej liście są delikatniejsze i słodsze niż ich dojrzałe odpowiedniki.
Brakuje im goryczy i ziemistości, której możecie doszukać się w dorosłych odpowiednikach. Podłużne owalne liście mają delikatne, cienkie czerwone łodygi, przypominające układ nerwowy. Łagodnie słodki smak przypomina szpinak, z nutami buraka i słodkim orzechowym posmakiem.

Baby botwinka zawiera duże ilości witamin C, K, E, beta-karotenu, wapnia oraz minerałów: manganu i cynku. Zawiera również betalainę. Wielokrotnie wykazano, że pigmenty betalainowe wspomagają aktywność w procesie detoksykacji organizmu, aktywując i przetwarzając niepożądane substancje toksyczne. Betalainy nie są jednak stabilne termicznie, więc dłuższy czas gotowania może zmniejszyć ich obecność.

Subscribe to our newsletter

 

Pobierz cennik produktów

Wyrażam zgodę na zapisanie na Newsletter Fusion Gusto oraz przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku zapisem na newsletter. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania cennika. Zostałem poinformowany, ze przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, mozliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest Fusion Gusto ul. Bukowska 14 62-070 Dąbrowa. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu wysłania cennika i newslettera zgodnie z polityką prywatności (link do polityki prywatności).