Cytryna Bergamotka

25,71 

SKU: 9600 Category:
Opis

Opakowanie zbiorcze 8 kg
Produkt rozważany, w polu ilość możesz wpisać liczbę cząstkową np. 0,5 kg
Jej aromat znacie z popularnej herbaty Earl Grey. To właśnie skórki Bergamotki używa się do aromatyzowania tej odmiany cytryny.
Bergamotka to pachnący owoc cytrusowy pochodzący z tropikalnej rośliny Citrus bergamia. Powszechny w całym basenie Morza Śródziemnego owoc ma wielkość pomarańczy, a jej kolor zależny jest od etapu dojrzewania od zielonego aż do żółtego.

Podobnie jak inne owoce cytrusowe, bergamotka ma charakterystyczny, mocny zapach i smak. Jest bardzo aromatyczna, a olejki eteryczne pozyskane z jej skórki używane są do produkcji perfum, wód kolońskich, pachnących mydeł i oczywiście do wspomnianej herbaty Earl Grey.
Miąższ owocu smakuje tak samo, jak pachnie: jest cierpki, kwaśny, i bardzo aromatyczny, intensywny.

Jak smakuje bergamotka?
W przeciwieństwie do słodkich pomarańczy, bergamotki są kwaśne. Owoce te są dobrym źródłem witaminy C, potasu, witamin B1, B2 i A. W Europie wykorzystuje się je również jako przyprawę do ciastek , kremów, marmolad, syropów i koktajli. Jej skórka doskonale aromatyzuje majonezy czy pasty typu pesto, stając się ciekawym dodatkiem do dań rybnych i mięsnych.

Jakie właściwości ma Bergamotka?
Łagodzi stres, niepokój, depresję i poprawia nastrój. Olejek z bergamotki ma silne działanie stabilizujące nastrój.

Chroni przed cukrzycą, chorobami serca i pomaga w odchudzaniu . The UK Telegraph, Health News poinformował że picie herbaty Earl Grey może pomóc chronić przed chorobami serca ze względu na zawartość bergamotki. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Catanzaro we Włoszech wykazało, że bergamotka może pomóc w odchudzaniu i zapobieganiu cukrzycy poprzez obniżenie poziomu cukru we krwi.

Pomaga w prawidłowym trawieniu. Bergamotka wspomaga proces trawienia organizmu.

Zmniejsza ból.

Jest naturalnym odświeżaczem powietrza. Świetnie pachnie, usuwa brzydkie zapachy i powstrzymuje rozprzestrzenianie się zarazków i wirusów.

Ostrożnie ! Olejki eteryczne z rodziny cytrusów – cytryna, pomarańcza, werbena cytrynowa, limonka i bergamotka – mogą powodować wrażliwość skóry na promienie ultrafioletowe bezpośredniego światła słonecznego, lamp słonecznych i solarium. Nigdy nie nakładaj bergamotki ani innych wymienionych olejków na skórę przed wystawieniem na słońce lub te źródła światła.

Zapytaj o cennik
close slider
[FM_form id="2"]