Mangold

Nr: WRZ5911

SKU: WRZ5911 Category:
Opis

Mangold to dobra propozycja dla wegetarian ze względu na zasobność tej rośliny w lekkostrawne białko roślinne (do 25 proc. w suchej masie). Mangold zawiera witaminy – witamina A, witaminy z grupy B (witamina B1, B2, B3, B4, B5 i B6), witamina C, E i K oraz minerały – cynk, fosfor, magnez, mangan, potas, selen, sód, wapń i żelazo. Znajdziemy w niej także tłuszcze, węglowodany, błonnik i cukry oraz przeciwutleniacze takie, jak karoten, luteina i zeaksantyna. Osoby będące na diecie redukcyjnej mogą bez obaw sięgnąć po to warzywo, bowiem 100 gramów liści to tylko 19 kalorii.
Mangold – warzywo dla ciśnieniowców
Osoby, których dieta jest uboga w wapń, magnez i potas mają skłonności do nadciśnienia. Zawarte w mangoldzie minerały są w stanie uregulować ciśnienie krwi poprzez wydalanie sodu z organizmu i rozszerzenie tętnic. Badania przeprowadzone przez British Journal of Clinical Pharmacology w 2013 roku wykazały, że bogata w azotany boćwina może obniżać ciśnienie, hamować agregację płytek krwi i poprawić funkcjonowanie śródbłonka.

Subscribe to our newsletter

 

Pobierz cennik produktów

Wyrażam zgodę na zapisanie na Newsletter Fusion Gusto oraz przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku zapisem na newsletter. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania cennika. Zostałem poinformowany, ze przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, mozliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest Fusion Gusto ul. Bukowska 14 62-070 Dąbrowa. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu wysłania cennika i newslettera zgodnie z polityką prywatności (link do polityki prywatności).