Sosa Inulina na ciepło 600g

Nr: 38737

Opis

Inulina to składnik funkcjonalny żywności o wielokierunkowym działaniu pro-zdrowotnym.
Inulina jest błonnikiem prebiotycznym pochodzącym z fruktozy ekstrahowanej z korzeni i bulw.
Naturalnie występuje w warzywach i owocach, takich jak: cykoria, por, cebula, czosnek, szparagi, karczochy, banany, a także w niektórych zbożach. Inulina odgrywa dużą rolę w regulacji pracy jelit, ponieważ w trakcie fermentacji, której podlega, stymulowany jest wzrost korzystnej mikroflory jelitowej. Dlatego powszechnie przypisuje się jej właściwości prebiotyczne.
Właściwości: Ma właściwość tworzenia żeli, które zatrzymują dużo wody.
Sposób użycia: Rozpuścić w płynie w kąpieli 70oC do rozpuszczenia.
Zastosowanie: Dowolna obróbka z zawartością wody lub tłuszczu.
Uwagi: Po połączeniu z cieczą, dojrzewa w temperaturze 5oC przez 2 godziny. Jest odwracalna termicznie, można ją zamrażać. Zapobiega synerezie podczas rozmrażania.
Opracowania: Zamiennik tłuszczy w musach, lodach i kremach bez tłuszczu.
kod: 100008

Subscribe to our newsletter

 

Pobierz cennik produktów

Wyrażam zgodę na zapisanie na Newsletter Fusion Gusto oraz przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku zapisem na newsletter. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania cennika. Zostałem poinformowany, ze przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, mozliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest Fusion Gusto ul. Bukowska 14 62-070 Dąbrowa. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu wysłania cennika i newslettera zgodnie z polityką prywatności (link do polityki prywatności).