Sosa Malitol 750g

Nr: 38770

Opis

Proszek maltitolowy w 100% pochodzący z maltozy ze skrobi.
Zastępuje sacharozę w stosunku 1: 1 i ma te same właściwości techniczne z wyjątkiem temperatury brązowienia.
Maltitol to całkowicie naturalny zamiennik cukru (sacharozy) lub też alternatywa dla Erytrolu oraz Ksylitolu. Pozyskiwany jest z ziaren zbóż, a jego smak i stopień słodkości są najbardziej zbliżone cukru spożywczego. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, tworząc bezbarwny roztwór. Jest o połowę mniej kaloryczny od cukru. Można go używać zarówno do pieczenia, jak i gotowania. Nie powoduje ryzyka próchnicy, ponieważ nie jest rozkładany do postaci kwasów przez bakterie znajdujące się w przestrzeniach między zębami.Ze względu na swoje właściwości Maltitol znajduje zastosowanie przy produkcji spożywczej, suplementów diety, odżywek oraz wszędzie tam, gdzie pożądane jest obniżenie kaloryczności lub eliminacja sacharozy.W warunkach domowych warto po prostu zastąpić nim cukier w cukiernicy i stosować do słodzenia herbaty, kawy czy kakao. Należy pamiętać, że Maltitol jest dobrze tolerowany przez organizm człowieka, jednak większe jego ilości mogą powodować wzdęcia i inne problemy gastryczne. Z tego powodu zaleca się spożycie na dobę 20g do 50g Maltitolu.
Kod: 00100810

Subscribe to our newsletter

 

Pobierz cennik produktów

Wyrażam zgodę na zapisanie na Newsletter Fusion Gusto oraz przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku zapisem na newsletter. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania cennika. Zostałem poinformowany, ze przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, mozliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest Fusion Gusto ul. Bukowska 14 62-070 Dąbrowa. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu wysłania cennika i newslettera zgodnie z polityką prywatności (link do polityki prywatności).