Sosa Manitol w pudrze 500g

Nr: 38783

Opis

“Mannitol, czyli alkohol cukrowy, jest związkiem organicznym naturalnie występującym w roślinach (np. w wodorostach), może być jednak uzyskiwany również na drodze syntetycznej. W formie syntetycznej mannitol jest stosowany jako dodatek do żywności pod symbolem E421. Poza nadawaniem słodkiego smaku dobrze wiąże on wilgoć.Mannitol jest słodzikiem niskokalorycznym, z powodzeniem stosowanym jako zamiennik cukru w różnych produktach typu “”light””. Jest substancją bezpieczną, choć spożycie go w zbyt dużej ilości może powodować podrażnienie żołądka i jelit, biegunkę oraz pogorszyć pracę nerek. Takie objawy następują jednak dopiero po spożyciu ok. 25 gramów mannitolu jednorazowo, czyli bardzo dużej ilości.”

Subscribe to our newsletter

 

Pobierz cennik produktów

Wyrażam zgodę na zapisanie na Newsletter Fusion Gusto oraz przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku zapisem na newsletter. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania cennika. Zostałem poinformowany, ze przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, mozliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest Fusion Gusto ul. Bukowska 14 62-070 Dąbrowa. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu wysłania cennika i newslettera zgodnie z polityką prywatności (link do polityki prywatności).