Sosa Masa do produkcji form sylikonowych 1kg

210,00 

Opis

Dwuskładnikowy materiał składający się z:
Składnik A: Silikon odpowiedni do kontaktu z żywnością
Składnik B: utwardzacz, katalizator
Właściwości: Płynna pasta, która twardnieje pod działaniem katalizatora, daje efekt elastycznego, miękkiego materiału, nieprzywierającego i odpornego na szeroki zakres temperatur.
Sposób użycia: Powierzchnia oryginału musi być czysta i wolna od pozostałości, wlać do czystego pojemnika 100 g komponentu A i 10 g komponentu B i dobrze wymieszać do całkowitego zdyspergowania komponentu B w podłożu.
Odstawić mieszaninę na kilkanaście godzin lub wystawić na działanie temperatury powyżej 35 ° C. Zaleca się zawsze mieszać małe ilości, aby zapewnić dobrą jakość mieszanki składnika A i składnika B.
Materiał katalizatora utwardzi się w ciągu 18-24 ha w temperaturze otoczenia 22-24 ° C, tworząc elastyczną gumową formę, którą można łatwo oddzielić od oryginału.

Uwagi: Zaleca się wyeliminowanie uwięzionego powietrza przez umieszczenie mieszaniny w komorze próżniowej, pozwalając jej na całkowite rozszerzenie się, a następnie zapadnięcie. Trzymaj mieszaninę jeszcze przez 1-2 minuty w komorze próżniowej, a następnie przystąp do jej zbadania; Jeśli nie ma pęcherzyków powietrza, można jej użyć. Podczas odpowietrzania mieszanki w próżni nastąpi 3 do 5-krotny wzrost objętości, dlatego zaleca się użycie odpowiednio dużego pojemnika.
Jeśli nie masz urządzenia do odpowietrzania próżniowego, możesz zminimalizować okluzje powietrza, mieszając niewielką ilość składnika A i składnika B, a następnie za pomocą pędzla nałożyć warstwę na oryginał o grubości 1 lub 2 mm. Utrzymywać w temperaturze pokojowej, aż powierzchnia będzie wolna od pęcherzyków, a warstwa zacznie się utwardzać. Wymieszać kolejną ilość składnika A i składnika B i jak najszybciej wylać mieszaninę na oryginał, unikając okluzji powietrza.
Opracowania: Dokładne reprodukcje dowolnego typu figur do wypełnienia musem, czekoladkami, cukierkami, żelatyną, lodami itp.

* Produkt niejadalny.

Zapytaj o cennik
close slider
[FM_form id="2"]