Sosa Masa do produkcji form sylikonowych 1kg

Nr: 092100003

Opis

Dwuskładnikowy materiał składający się z:
Składnik A: Silikon odpowiedni do kontaktu z żywnością
Składnik B: utwardzacz, katalizator
Właściwości: Płynna pasta, która twardnieje pod działaniem katalizatora, daje efekt elastycznego, miękkiego materiału, nieprzywierającego i odpornego na szeroki zakres temperatur.
Sposób użycia: Powierzchnia oryginału musi być czysta i wolna od pozostałości, wlać do czystego pojemnika 100 g komponentu A i 10 g komponentu B i dobrze wymieszać do całkowitego zdyspergowania komponentu B w podłożu.
Odstawić mieszaninę na kilkanaście godzin lub wystawić na działanie temperatury powyżej 35 ° C. Zaleca się zawsze mieszać małe ilości, aby zapewnić dobrą jakość mieszanki składnika A i składnika B.
Materiał katalizatora utwardzi się w ciągu 18-24 ha w temperaturze otoczenia 22-24 ° C, tworząc elastyczną gumową formę, którą można łatwo oddzielić od oryginału.

Uwagi: Zaleca się wyeliminowanie uwięzionego powietrza przez umieszczenie mieszaniny w komorze próżniowej, pozwalając jej na całkowite rozszerzenie się, a następnie zapadnięcie. Trzymaj mieszaninę jeszcze przez 1-2 minuty w komorze próżniowej, a następnie przystąp do jej zbadania; Jeśli nie ma pęcherzyków powietrza, można jej użyć. Podczas odpowietrzania mieszanki w próżni nastąpi 3 do 5-krotny wzrost objętości, dlatego zaleca się użycie odpowiednio dużego pojemnika.
Jeśli nie masz urządzenia do odpowietrzania próżniowego, możesz zminimalizować okluzje powietrza, mieszając niewielką ilość składnika A i składnika B, a następnie za pomocą pędzla nałożyć warstwę na oryginał o grubości 1 lub 2 mm. Utrzymywać w temperaturze pokojowej, aż powierzchnia będzie wolna od pęcherzyków, a warstwa zacznie się utwardzać. Wymieszać kolejną ilość składnika A i składnika B i jak najszybciej wylać mieszaninę na oryginał, unikając okluzji powietrza.
Opracowania: Dokładne reprodukcje dowolnego typu figur do wypełnienia musem, czekoladkami, cukierkami, żelatyną, lodami itp.

* Produkt niejadalny.

Subscribe to our newsletter

 

Pobierz cennik produktów

Wyrażam zgodę na zapisanie na Newsletter Fusion Gusto oraz przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku zapisem na newsletter. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania cennika. Zostałem poinformowany, ze przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, mozliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest Fusion Gusto ul. Bukowska 14 62-070 Dąbrowa. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu wysłania cennika i newslettera zgodnie z polityką prywatności (link do polityki prywatności).