Sosa Agent żelujący roślinny 500g

Nr: 58050000

Opis

Mieszanka karagenu i mączki chleba świętojańskiego. Roślinny środek żelujący składa się między innymi z karagenu (rodzaj alg) i gumy korab (mączka chleba świętojańskiego). Te dwa elementy razem pozwalają nam uzyskać całkowicie przezroczysty i elastyczny żel. Aby ta żelatyna działała, należy ją zmieszać w temperaturze otoczenia, a następnie podgrzać do minimalnej temperatury 65oC (lepsze wrzenie), tak aby napęczniała i zaczęła żelować. Jeśli nie osiągnie odpowiedniej temperatury, działa jak zagęszczacz, nie tworząc w rzeczywistości żelu. To samo stanie się, jeśli dawka, której używamy, jest za niska. Dzięki żelatynie roślinnej uzyskuje się odwracalny termoel, bardzo przyjemny w ustach, który utrzymuje ciepło do 65o. Ma problemy z hydratacją z kwasami o pH 4,5, w tym przypadku możemy podać korektor pH (typ cytrynianu sodu), aby uzyskać teksturę, która bardzo dobrze się utrzyma. Karageny są szeroko stosowane w produkcji produktów mlekowych, ponieważ oddziałują z wieloma białkami. Zalecana dawka to 50/60 g na litr. Nie nadaje się do zamrażania.
Właściwości: żelatyna przezroczysta i elastyczna.
Sposób użycia: Rozpuścić na zimno i doprowadzić do 65oC (lepsze zagotowanie). Żeluje już od 60oC.
Zastosowanie: Dowolna ciecz o zawartości wody powyżej 80%. Przykładowe opracowania: kuliste płyny o jednym lub dwóch smakach, arkusze żelu, stały kawior, ravioli, cannelloni …
Uwagi: Nie nadaje się do zamrażania, termoodwracalna.
Opracowania: Fałszywa sferyfikacja / Falsa pâte – owoce /Zimny ??makaron / Zimne spaghetti / Żelatyna do 60oC / Makaron
Kod:58050000

Subscribe to our newsletter

 

Pobierz cennik produktów

Wyrażam zgodę na zapisanie na Newsletter Fusion Gusto oraz przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku zapisem na newsletter. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania cennika. Zostałem poinformowany, ze przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, mozliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest Fusion Gusto ul. Bukowska 14 62-070 Dąbrowa. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu wysłania cennika i newslettera zgodnie z polityką prywatności (link do polityki prywatności).