Sosa Guma karobowa Garoffi 650g

Nr: 58050048

Opis

Mączkę chleba świętojańskiego, zwaną również gumą chleba świętojańskiego, uzyskuje się z nasion drzewa chleba świętojańskiego znanego jako Ceratonia siliqua, które jest szeroko uprawiane w rejonie Morza Śródziemnego. Jest niezwykle wszechstronny jako zagęszczacz lub modyfikator lepkości, absorbent wody, środek zawieszający i stabilizator. Daje doskonałą odporność na szok termiczny i miękką strukturę w lodach. Przy produkcji serów miękkich zwiększa o 10% współczynnik koagulacji i zawartość części stałych w twarogu. Gotowy ser ma doskonałą konsystencję i strukturę, ma konsystencję pH i jest bardziej jednorodny. Sery do smarowania, wytwarzane z dużą zawartością wody, z domieszką 1% do 2% gumy, są bardziej rafinowane i mają dobrą bladość i lepszą smarowalność. Stosowany w ciastach daje wyższą wydajność, ze znacznym zmniejszeniem liczby potrzebnych jaj. Gotowe ciasta i ciastka są bardziej miękkie i dłużej zachowują świeżość. Ciasta są łatwiejsze do pokrojenia w plastry bez szatkowania i łatwiejsze do rozformowania. Znajduje również zastosowanie jako stabilizator i zagęszczacz w sosach i dressingach. Działa jako spoiwo w masach mięsnych, takich jak mortadela bologna, nadając produktowi większą jednorodność, większą stabilność i gładką konsystencję. W nadzieniach cukierniczych, zwłaszcza owocowych zapobiega wypłynięciu nadzienia z ciasta, ale sprawia ale nie maskuje smaku.
Właściwości: Zagęszczający, stabilizujący. Sposób użycia: wymieszać i podgrzać. Zastosowanie: Dowolny preparat na bazie płynnej. Uwagi: Problemy w łączeniu z alkoholem. Opracowania: Zupy / Sosy / Stabilizacja śmietany / Lody / Wyroby cukiernicze
Kod: 58050048

Subscribe to our newsletter

 

Pobierz cennik produktów

Wyrażam zgodę na zapisanie na Newsletter Fusion Gusto oraz przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku zapisem na newsletter. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania cennika. Zostałem poinformowany, ze przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, mozliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest Fusion Gusto ul. Bukowska 14 62-070 Dąbrowa. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu wysłania cennika i newslettera zgodnie z polityką prywatności (link do polityki prywatności).