Topinambur import

18,00 

SKU: 9293 Category:
Opis

Produkt rozważany, w polu zamówienia możesz wpisać ilość np. 0,5 kg, 0,1 kg

Topinambur, nazywany również słonecznikiem bulwiastym. W surowej postaci przypomina smakiem kalarepę w nutami prażonego słonecznika.
Topinambur pomaga przy zaparciach, działa osłonowo na wątrobę i drogi moczowe.
Warzywo można faszerować, dusić lub zrobić z nich zdrowe frytki. Topinambur pokrojony w cienkie plasterki możesz jadać także na surowo.
Jest to roślina bogata w witaminę B1, która sprzyja utrzymaniu zdrowia psychicznego i dobrego nastroju oraz potas stabilizujący ciśnienie krwi. Bulwy są także dobrym źródłem żelaza.Inulina zawarta w topinamburze działa oczyszczająco na organizm, ponieważ wiąże ona szkodliwe związki, a także wspomaga ich wydalanie z ustroju. Dzięki temu, działanie topinamburu jest silnie odtruwające.

Inulina zawarta w topinamburze pomaga także obniżyć poziom niepożądanego cholesterolu LDL, co przyczynia się do zapobiegania rozwojowi chorób układu krążenia i serca, takim jak na przykład miażdżyca. Duża ilość potasu zawarta w topinamburze pozwala regulować ciśnienie tętnicze. Oprócz tego, spożywanie topinamburu z wysoką zawartością potasu korzystnie wpłynie na nasz układ kostny. Spożywanie topinamburu poleca się osobom spożywającym za dużo soli.

Zapytaj o cennik
close slider
[FM_form id="2"]