Topinambur import

Nr: 9293

SKU: 9293 Category:
Opis

Produkt rozważany, w polu zamówienia możesz wpisać ilość np. 0,5 kg, 0,1 kg

Topinambur, nazywany również słonecznikiem bulwiastym. W surowej postaci przypomina smakiem kalarepę w nutami prażonego słonecznika.
Topinambur pomaga przy zaparciach, działa osłonowo na wątrobę i drogi moczowe.
Warzywo można faszerować, dusić lub zrobić z nich zdrowe frytki. Topinambur pokrojony w cienkie plasterki możesz jadać także na surowo.
Jest to roślina bogata w witaminę B1, która sprzyja utrzymaniu zdrowia psychicznego i dobrego nastroju oraz potas stabilizujący ciśnienie krwi. Bulwy są także dobrym źródłem żelaza.Inulina zawarta w topinamburze działa oczyszczająco na organizm, ponieważ wiąże ona szkodliwe związki, a także wspomaga ich wydalanie z ustroju. Dzięki temu, działanie topinamburu jest silnie odtruwające.

Inulina zawarta w topinamburze pomaga także obniżyć poziom niepożądanego cholesterolu LDL, co przyczynia się do zapobiegania rozwojowi chorób układu krążenia i serca, takim jak na przykład miażdżyca. Duża ilość potasu zawarta w topinamburze pozwala regulować ciśnienie tętnicze. Oprócz tego, spożywanie topinamburu z wysoką zawartością potasu korzystnie wpłynie na nasz układ kostny. Spożywanie topinamburu poleca się osobom spożywającym za dużo soli.

Subscribe to our newsletter

 

Pobierz cennik produktów

Wyrażam zgodę na zapisanie na Newsletter Fusion Gusto oraz przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku zapisem na newsletter. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania cennika. Zostałem poinformowany, ze przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, mozliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest Fusion Gusto ul. Bukowska 14 62-070 Dąbrowa. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu wysłania cennika i newslettera zgodnie z polityką prywatności (link do polityki prywatności).